کارگاه های اموزشی ما

هنر فرصتی هست برای زندگی بهتر

در چند قرن اخیر جوامعی رشد و ترقی کرده اند که درک مردم ان جامعه از هنر و فرهنگ به رشد و شکوفایی رسیده است . جامعه ای که هنر را سررشته زندگی و هدف خود قرار داده است ، مردان و زنانی بوده اند که ازاد در کنار هم زندگی کرده اند و به رشد و تعالی رسیده اند و جامعه ای با فرهنگ ها و عقاید گوناگون را تشکیل داده اند که در کنار هم خوشبخت بوده اند . هنر این را به ما می اموزد که با درک تفکرات و عقاید گوناگون جامعه انها را انگونه که هستند بپذیریم و به دنبال رشد و شکوفایی و جایگاه والای انسانی در جامعه باشیم . مریضی که بیمار هست دکتر به او توصیه میکند که با گل و گیاه بیشتر در ارتباط باشد چون روح انسان به طور نا خوداگاه از هنر و زیبایی درک خود را دارد و وقتی که به ان درک میرسد جسمش نیز مانند روح ازاد میشود .

بتهون درباره نقش هنر در تربیت میگوید : هنر من باید برای سعادت بیچارگان اختصاص یابد .

افغانستان جامعه ای هست که در تمام این ناملایمتی های چند دهه اخیر شاهد خرابی های اقتصادی ، فرهنگی ، هنری و غیره بوده است اگر شما میخواهید با درک هنر در جامعه خود تغییر اورید و هنر شما برای سعادت بیچارگان اختصاص یابد خانه فرهنگ با برپایی کلاسهای هنری این فرصت را به شما میدهد که راه خود را در زندگی پیدا کنید و تغییر را از زندگی خود شروع کنید تا در اینده سهم بزرگی در رشد و شکوفایی کشورتان داشته باشید .

کارگاه های اموزشی ما

 

کارگردانی فیلم کوتاه

کارگردان کسی است که ساخت فیلم را بر عهده دارد و معمولا فکر نهفته در فیلم و شکل نهایی اثر از اوست. در سال های آغازین تاریخ فیلم سازی ، نقش کارگردان به اندازه ای که بعدها مهم و تاثیرگزار شد ، نبود ، زیرا ساختار فیلم ها بسیار ساده و به دور از هر گونه پیچیدگی بود. با گسترش سینما و توسعه فیلم سازی ، حضور شخصی که بر کل فیلم نظارت داشته باشد و آن را از جهت فنی و هنری رهبری کند ، بیشتر احساس شد و به این ترتیب کارگردان به چهره ای شاخص و فردی مهم در عرصه فیلم سازی بدل شد ، کسی که فکر ، دیدگاه و خلاقیت خود را در فیلم ها اعمال می کرد. چنین آزادی عملی می توانست به دستاوردهای ارزشمندی در فیلم سازی و پیشرفت هنر سینما منتهی شود ،کارگردانان رهبران بزرگ عرصه سینما شدند و دستواردهای بزرگ برای سینما به ارمغان اوردند و هنر سینما پیشرفت کرد .

با اشتراک در کلاسهای کارگردانی شما این فرصت را می یابید تا ایده ها و تفکرات خود را به تصویر بکشید و قدرت رهبری خود را در جمع هنری تجربه کنید ، و در کنار این کلاسهای با کارگردان های خوب افغانستانی اشنا شوید و از تجربه های انها برای رشد خود استفاده کنید .

 

فیلم نامه نویسی

 

هیچکاک میگوید که سینما یعنی فیلم نامه ،فیلم نامه ، فیلم نامه و باز هم فیلم نامه .

فیلمنامه یعنی نقشه ساختمان فیلم ، وقتی بهترین نقشه را داشته باشید شما بهترین فیلم را خواهید داشت . با توجه به رشد فیلم و سینما در افغانستان ما شاهد کمبودهای زیادی در این عرصه هستیم و یکی از این کبودها نبود فیلمنامه های خوب هست اگر شما ایده یا داستان خوب و استعداد نوشتن را دارید با یادگیری اصول و قواعد فیلم نامه نویسی میتوانید بهترین فیلمنامه ها را بنویسد و سینما افغانستان بهترین فیلم ها را تولید کند .

داشتن استعداد نوشتاری شما در تصویر سازی با اموختن و پشت کار داشتن میتواند تجربه های نو و روش های جدید فیلمنامه نویسی را بیاموزید و بهترین فیلمنامه ها را به ثبت برسانید .

 

تدوین فیلم

 

تدوین ، آخرین مرحله تولید فیلم است که در آن فیلم ، شکل نهایی خود را پیدا می کند. این مرحله شامل : گزینش نماها و اندازه آنها ، ردیف کردن نماها، صحنه ها و سکانس ها پشت سر هم ، مخلوط کردن تمام صداها و تعیین میزان بلندی آنها و در نهایت در هم آمیختن و همگاه کردن صدای نهایی با تصویر ، است. امروزه کارگردان ها به سراغ بهترین تدوین گر میروند تا بتوانند فیلم خود را به بهترین شکل ممکن تدوین کنند . اهمیت تدوین در کار فیلم سازی خیلی مهم و جایگاه خاصی دارد تا ان حد که به تدوین گر کارگردان دوم فیلم میگویند .

ما در کلاسهای تدوین روش های جدید را به شما می اموزیم و در کنار یادگیری برنامه سخت افزاری به اموزش اصول کارگردانی میپردازید تا بتوانید رابطه خوبی با کارگردان ها داشته باشید و تدوین گری باشید که با اصول و قواعد حرفه ای اشنا و جزو حرفه ای ها باشید .

فیلم برداری

 

فیلم برداری تاریخش را با فیلم های سیاه و سفید اغاز کرد . وقتی که در تصویر فقط دو رنگ وجود داشت ،سیاه ،سفید ورود رنگ به تصویر و حرفه ای شدن سینما جایگاه تصویر را ثابت کرد و فیلم برداری به صورت حرفه ای در سینما رشد کرد ، امروزه فیلم بردای یکی از عوامل مهم سینما و فیلم شده است و فیلم برداران هر روز نقش عمده تری در سینما به عهده میگیرند . رشد فیلم سازی در افغانستان و نبود ادمهای حرفه ای این امکان را به شما میدهد که با فرا گرفتن حرفه فیلم برداری جایگاه خود را در سینما و فیلم سازی پیدا کنید .

 

بازیگری

 

ما در برهه ای از تاریخ زندگی می کنیم که انتقال افکار دشوار است.

شاید این حرف گزافه نباشد که بگوییم بازیگری روح هنر سینما و تاترهست . وقتی کارگردانی و نویسنده ای موفق هست که بتواند متن خود را زنده کند و حرف خود را به تماشاگر برساند و این با بازیگر امکان دارد ، جایی که هیچ ترفندی کار ساز نخواهد بود و این بازیگر هست که با هنر خود متن نویسنده را زنده و به ان روح میبخشد تا تماشاگر بتواند به بهترین وجه زندگی را در قالب بازیگری در صحنه یا قاب سینما تجربه کند و به تغییر برسد .

بازیگری یا ایفای نقش در افغانستان رشد نکرده است ، شما با اموزش و تمرین و تلاش میتوانید بازیگر موفق و ماندگاری شوید . ما شیوه ها و متد های روز بازیگری را به شما اموزش میدهیم تا بتوانید ان را در زندگی و کار هنری استفاده کنید .

 

شرایط جهت ثبت نام:

1-فوتوکاپی تذکره و یا پاسپورت

2-دو قطعه عکس 3 در 4

3-فیس یک دوره 1000 افغانی

نوت:

در هر صنف به تعداد 12 نفر شاگرد پذیرفته می شود!

زمان هر صنف یک روز در هفته و هر جلسه به مدت 3 ساعت خواهد بود.

مهلت تاریخ ثبت نام تا 10 قوس 1391

زمان شروع کارگاه های اموزشی 17 قوس 1391

تماس با ما:

0793556967

این نشانی پست الکترونیک دربرابر spambot ها و هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن شما نیازمند فعال بودن جاواسکریپت هستید

www.ach.af

نشانی : خانه نمبر 582 عقب دانشگاه کاتب سرک شورا کارته سه کابل ، افغانستان

اشتراک با دوستان: اين صفحه را با دوستان خود از طريق ويب سايت هاي شبکه هاي اجتماعي به اشتراک بگذاريد!

اطلاعیه دوره ی سوم خانه فرهنگ افغانستان

اطلاعیه   خانه فرهنگ افغانستان دوره سوم کارگاه های اموزشی خود را به زودی شروع میکند . کسانی که در این کارگاه ها ثبت نام کرده اند مطلع ...

کابل سینما تک: مناره های باکره

کارگردان: فرهاد رضاییگرداننده: محمد رحیم حسنیتاریخ: جمعه 12 حوت 1390 زمان: ساعت 02:00  تا 04:00 بعد از ظهرآدرس: کارته سه، سرک شورا، عقب دانشگاه ...

نگارستان هنر: نمایشگاه کارتون / کاریکاتور شخص جامعه

نمایشگاه کاریکاتور با آثاری از محمد عرفانی از 25 ثور الی 25 جوزا، 1390 خورشیدی نگارستان هنر ،خانه فرهنگ افغانستان، عقب دانشگاه کاتب ،سرک ...

نمایشگاه صنایع دستی

نمایشگاه صنایع دستی نگارستان هنر خانه فرهنگ افغانستان نمایشگاه صنایع دستی را تحت عنوان " آوای بهار " با مجموعه محصولات  شرکت صنایع ...

بيشتر
گفتگوی نسل ها
گفتگوی نسل ها