درباره ما

 

درباره ما:

روشنفكران مدنیت را از طریق به خدمت‌گرفتن سه عنصر جوامع مدنی یعنی روزنامه، مکتب و هنر، دست‌یافتنی می‌ دانستند. اما این سه عنصر ضروری بدون نیروی انسانی، ابزار و بودجه بی‌معنا و مفهوم‌اند‌.

جامعه‌ی مدنی نیازمند فعالیت هنری و فعالیت هنری نیازمند تشكیلات است.تشكیلات حامی فرهنگیان و هنرمندان، می‌باید تقویت كننده‌ی ابعاد گوناگون آماده‌سازی برای فعالیت، تولید و عرضه، و مدافع حقوق آنان در این جهات باشد. بنابراین خانه‌ی فرهنگ افغانستان در جهت تقویت جوانب گوناگون فعالیت‌های فرهنگی و هنری و ایجاد و حمایت از تشكیلات هنری، در سال 2010 با حضور وزیر اطلاعات و فرهنگ به صورت رسمی افتتاح شد.

خانه فرهنگ افغانستان یک نهاد غیر انتفاعی فرهنگی است که بصورت یک چتر و رابط بین دیگر نهادها و مراکز فرهنگی افغانستان فعالیت می­نماید. این خانه خدمات مختلف فرهنگی  -هنری را عرضه مینماید؛ همچنین فرصت گفتگو و تفاهم را میان مردم افغانستان به ویژه نسل جدید و زنان که به نحوی در چند دهه گذشته فراموش شده و یا بطور غیر مستقیم از اجتماع دور نگه داشته شده اند ، فراهم می نماید.

 

این مرکز سعی میکند فرهنگ مثبت همدیگر پذیری را میان مردم افغانستان رشد دهد تا فرصتی باشد برای مردم و جامعه که نظریات و اندیشه های خود را آزادانه بیان نموده و ظرفیت های درونی و توانایی های خویش را به نمایش بگذارند و در خدمت جامعه قرار دهند.

 

خانه‌ی فرهنگ افغانستان،  با اختصاص فضاها و ارایه‌ی خدمات مختلف، امكان فعالیت‌های مختلف فرهنگی و هنری  را برای هنرمندان و فرهنگیان ایجاد كرده است.

 

سایت خبری خانه‌ی فرهنگ افغانستان، یك سایت خبری- تحلیلی است كه در كنار اخبار مربوط به هر یك از بخش­ها و انجمن‌های وابسته و پیوسته، رویدادهای عرصه‌های مختلف فرهنگی و هنری (مرتبط با خانه‌ی فرهنگ افغانستان) را پوشش می‌دهد.

 

در سایت خبری خانه‌ی فرهنگ افغانستان شما می‌توانید گفت‌وگوهایی زنده با هنرمندان كشور را كه خانه‌ی فرهنگ افغانستان میزبان آنان است، بخوانید و از اخبار و رویدادهای جدید در عرصه‌های مختلف هنر از زبان آنها آگاه شوید.  

 

در کنار دیگر ابتکارات، این مرکز برای روزنامه نگاری شهروندی ، رشد ظرفیت هنرمندان افغان ، نهاد های مدنی و فرهنگی فعالیت مینماید و فضای صمیمی و غیر رسمی صحبت و ارتباط را میان نخبگان ،دانشجویان، پژوهشگران، هنرمندان، شاعران، بلاگ نویسان، روزنامه نگاران و دیگر گروه های فرهنگی-اجتماعی فراهم مینماید.

 

مخاطب ما:

 

مخاطب عمده­ی ما مردم افغانستان به ویژه هنرمندان و نسل جدید افغانستان است که طی سالیان متمادی بخاطر نبود فرصت و فضای مناسب از بیان افکار و نمایش ظرفیت ها  و توانایی های خویش محروم بوده اند.

 

 

 

خانه فرهنگ افغانستان دارای پنج  بخش عمده ذیل است :

 

         نگارستان هنر

         مرکز آموزش و تحقیقات

         کتابخانه

         گپ کافه

         نت کافه

 

اشتراک با دوستان: اين صفحه را با دوستان خود از طريق ويب سايت هاي شبکه هاي اجتماعي به اشتراک بگذاريد!

اطلاعیه دوره ی سوم خانه فرهنگ افغانستان

اطلاعیه   خانه فرهنگ افغانستان دوره سوم کارگاه های اموزشی خود را به زودی شروع میکند . کسانی که در این کارگاه ها ثبت نام کرده اند مطلع ...

کابل سینما تک: مناره های باکره

کارگردان: فرهاد رضاییگرداننده: محمد رحیم حسنیتاریخ: جمعه 12 حوت 1390 زمان: ساعت 02:00  تا 04:00 بعد از ظهرآدرس: کارته سه، سرک شورا، عقب دانشگاه ...

نگارستان هنر: نمایشگاه کارتون / کاریکاتور شخص جامعه

نمایشگاه کاریکاتور با آثاری از محمد عرفانی از 25 ثور الی 25 جوزا، 1390 خورشیدی نگارستان هنر ،خانه فرهنگ افغانستان، عقب دانشگاه کاتب ،سرک ...

نمایشگاه صنایع دستی

نمایشگاه صنایع دستی نگارستان هنر خانه فرهنگ افغانستان نمایشگاه صنایع دستی را تحت عنوان " آوای بهار " با مجموعه محصولات  شرکت صنایع ...

بيشتر
گفتگوی نسل ها
گفتگوی نسل ها